O firmie

zakład fotograficzny warszawa Zofia podjęła naukę fotografii w 1942 roku. Do wybuchu Powstania Warszawskiego zdobywała doświadczenie pod kierunkiem znanego mistrza fotografii, Adama Bogusza, w ówczesnej firmie "FOTO-NOVA" przy pl. Trzech Krzyży.
W tym czasie Czesław, absolwent technikum mechanicznego, podjął pracę w zawodzie fotografa. Ich drogi życiowe zeszły się w Skierniewicach, rodzinnym mieście Czesława, gdzie zajmował się fotografią reportażową, a Zofia po wypędzeniu z Warszawy, otworzyła mały zakład fotograficzny.

W roku 1949 pojawiły się warunki powrotu do Warszawy. Czesław i Zofia otworzyli zakład fotograficzny FOTO-Kuśmider, przy ulicy Grójeckiej 25.

W 1959 roku w związku z przebudową ulicy Grójeckiej, zakład został przeniesiony do obecnego lokalu, przy ulicy Tarczyńskiej 3.

Zakres usług wykonywanych w zakładzie obejmował: zdjęcia do dokumentów, sesje studyjne, portrety, reprodukcje, zdjęcia katalogowe, reportaże, fotoceramikę oraz prace amatorskie.

W roku 1985 zmarł Czesław. Jego miejsce w zakładzie zajął syn Grzegorz, od najmłodszych lat związany z fotografią, absolwent Politechniki Warszawskiej, po dwunastu latach pracy jako inżynier elektronik.
Miejsce wysłużonego sprzętu zajmował nowoczesny. W 1992 roku został zainstalowany minilab firmy FUJI. Równocześnie firma zaczęła używać krótkiej nazwy "FOT-KA", oraz logo, nawiązującego do tradycji.

Zakład fotograficzny Warszawa Z końcem roku 2001 Zofia, ze względu na wiek i stan zdrowia, odeszła na zasłużoną emeryturę.

zakład fotograficzny warszawa ochota W sierpniu 2005 roku został wprowadzony do eksploatacji cyfrowy minilab QSS 3300 firmy NORITSU, jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu na świecie. Do pracy w zakładzie włączył się syn Grzegorza, Paweł, absolwent Wydziału Poligrafii Politechniki Warszawskiej i Wydziału Fotografii Warszawskiej Szkoły Filmowej.

W 2009 roku wprowadziliśmy ploter pigmentowy EPSON 7900 oraz laminator. Dzięki czemu poszerzyliśmy zakres naszej działalności o wydruki wielkoformatowe, z laminowaniem i naklejeniem na usztywnione podłoża oraz wydruki na płótnie.

Obecnie rozwijamy działalność fotograficzną w oparciu o możliwości, jakie daje fotografia cyfrowa w połączeniu z doświadczeniem w zakresie fotografii tradycyjnej i wiedzą inżynierską. Staramy się spełniać różne, nawet nietypowe życzenia klientów. Korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu renomowanych firm.